Antyczne lustro to odzwierciedlenie dawnych epok. Ma ono swoją historię i tradycję, a najczęściej jest kojarzone z bogactwem oraz luksusem. Jego produkcja wyglądała zupełnie inaczej, niż współczesnych luster, gdyż wymagała specjalnych umiejętności oraz materiałów. Wyroby w stylu antycznym są piękne i wyjątkowe, dlatego można je znaleźć w wielu nowoczesnych wnętrzach.

Wraz z nimi potrafią stworzyć bardzo ciekawy kontrast, który spodoba się wszystkim domownikom. Lustro antyczne świetnie dopasuje się do każdego stylu wnętrza, jak i pomieszczenia. Można go umieścić nie tylko w łazience, ale i również w salonie lub sypialni. Jest dodatkiem, który doskonale podkreśli każdą aranżację, nadając jej niepowtarzalnego charakteru. Lustro z minionych epok znakomicie rozświetli przestrzeń oraz stworzy w niej miłą i przyjemną atmosferę.

Jakie zalety posiada lustro antyczne?

Jedną z nich jest na pewno atrakcyjny wygląd, w którym dominuje bogate zdobnictwo, subtelność oraz ogromna oryginalność. Ponadto lustro z minionych epok ma również wysoką wartość materialną, która wraz z biegiem lat nie spada. Jest przepięknym dodatkiem nie tylko do domu, ale i również biura, które zmieni nie do poznania. Oczywiście poza funkcją dekoracyjną, pełni także rolę praktyczną, czyli optycznie powiększa przestrzeń. Antyczne lustro to prawdziwe dzieło sztuki, które zasługuje na uznanie.

Gdzie powiesić eleganckie lustro z minionych epok?

Zabytkowe lustro można umieścić w wielu miejscach w domu i mieszkaniu. Bowiem świetnie sprawdzi się w salonie, sypialni, przedpokoju, a także łazience. Trzeba, jednak pamiętać o tym, aby było to miejsce, w którym lustro będzie najlepiej się prezentowało i dobrze spełniało swoją funkcję. Jego odpowiednie umiejscowienie jest naprawdę bardzo ważne, dlatego nie należy wieszać go w przypadkowym miejscu.

Lustro stojące czy wiszące – które sprawdzi się lepiej?

Wybór pomiędzy lustrem stojącym, a wiszącym to niełatwe zadanie, jednak konieczne. W takim przypadku, warto kierować się własnymi preferencjami, a także stylem i wielkością pomieszczenia. Niemniej, jednak do mniejszych wnętrz bardziej polecane jest lutro wiszące, ponieważ nie zajmuje zbyt dużo wolnego miejsca. Natomiast stojące lustro jest lepszym wyborem do większych przestrzeni, które doskonale udekoruje. Oba rozwiązania są tak samo dobre, dlatego w tej kwestii nie da się podjąć złej decyzji.

Lustro antyk – powrót do pięknych starych czasów

Każde zabytkowe lustro antyczne ma swoją historię. Potrafi przypomnieć o starych pięknych czasach, w których żyli nasi przodkowie. Bardzo często jest przekazywane z pokolenia na pokolenie, dlatego ma również wartość sentymentalną. Jest przepiękną dekoracją, która pasuje do wnętrz w stylu klasycznym oraz rustykalnym, ale i również nowoczesnym. Antyczne lustro robi ogromne wrażenie, ponieważ zachwyca wspaniałym wyglądem oraz doskonałą praktycznością. To wspaniały dodatek, który odmieni koncepcję stylistyczną każdego wnętrza.